Adio Ligi šampiona?

Prvi put Klaudio Ranijeri isprobao je formaciju 4-4-2 sa Edinom Džekom i Patrikom Šikom u vrhu napada, ali ta promjena Romi nije donijela ništa dobro. Naprotiv.

Iskusni stručnjak doživio je prvi poraz od povratka na klupu “vučice”, koju je pred svojim navijačima nadigrao i porazio SPAL 2:1 (1:0).

Domaći su poveli sredinom prvog dijela igre kada je zakasnio Rik Karsdorp, iskoristio je to Mohamed Fares, nadskočio ga i postigao prelijep pogodak glavom za vođstvo tima iz Ferare.

Kako su fudbaleri Rome igrali u prvom poluvremenu, dovoljno govori podatak da su prvi šut u okvir gola, ali i jedini, uputili u 35. minutu, kada je Džeko gađao pravo u čuvara mreže SPAL-a Emilijana Vivijana.

Ipak, već početkom nastavka, Rimljani su uspjeli da izjednače. U 52. minutu asistent kod vodećeg gola SPAL-a Tijago Cionek srušio je Džeku u svom šesnaestercu, a Dijego Peroti, koji je na poluvremenu zamijenio Stefana El Šaravija, pogodio sa “kreča” za 1:1.

Izvor: AS Roma

Svega šest minuta kasnije, novi penal, ali za domaćina.

Andrea Petanja i Žuan Žezus bili su u kontaktu, a arbitar Tomazo Roki drugi put pokazao je na “bijelu tačku”, odakle je igrač nad kojim je skrivljen jedanaesterac bio precizan za novo vođstvo SPAL-a.

Iako se činilo da je Tomazo Roki prestrogo dosudio najstrožu kaznu, reakcija iz VAR sobe je izostala.

“Spalini” su ovim trijumfom pobjegli od opasne zone, dok je Roma, kojoj ni promjena trenera nije pomogla da zaigra bolje, sve dalje od toliko željene četvrte pozicije, koja vodi u Ligu šampiona.