Atalanta – Roma 3:3, Razočaravajuća partija Rome

Krenule su stvari po dobrom za ekipu Rome. U 3. minuti Edin Džeko je pogodio na asistenciju Zaniola. Atalanta je svim silama krenula po poravnanje, to je ostavljalo dosta prostora za napad Rome. Bila je Atalanta blizu poravnanja, Pašalić je odlično proigrao Iličića koji se nije najbolje snašao u izglednoj prilici i poslao loptu pored gola, ostalo je 0:1.

U 33. minuti Nzonzi je proigrao Džeku koji zaobilazi Berishu i pogađa prazan gol Atalante za 0:2. Na 0:3 je povisio El Shaarawy u 40. minuti i sve je upućivalo na to da će Roma ostvariti bitnu pobjedu na teškom gostovanju, no četiri minuta kasnije Timothy Castagne vraća Atalantu u život i pogađa za 1:3.

Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U drugom poluvremenu totalna dominacija i kontrola Atalante.

U 59. minutu na 2:3 je smanjio bivši igrač Rome, Rafael Toloi. Di Francesco je ekipu pokušao trznuti izmjenama, El Shaarawya je u 62. minutu zamijenio Kluivert, tri minute kasnije šansu umjesto Pellegrinija je dobio Florenzi. No to nije pomoglo ekipi Rome.

Atalanta je nastavila da vrši pritisak i da stvara šanse pred golom Olsena. U 70. minuti neoprezan je bio Kolarov i srušio je Iličića u kaznenom prostoru. Duvan Zapata je preuzeo odgovornost i izveo penal. Na sreću nogometaša Rome penal je očajno izveden i lopta je otišla daleko preko gola.

Minut kasnije Zapata se iskupio i uspio je savladati Olsena koji je očajno reagovao. U nastavku utakmice, trener Rome je izveo Karsdorpa i uvođenjem Fazia prešao na formaciju sa tri stopera. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Podjelom bodova obje ekipe ostaju i dalje u utrci za poziciju broj četiri koja vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

izvor: AS Roma

Romu već u srijedu očekuje nova utakmica, riječ je o četvrtfinalu kupa Italije. Prolaz u polufinale će se tražiti u Firenzi protiv Fiorentine. U slučaju prolaska, Roma bi polufinale trebala igrati protiv boljeg iz meča Atalanta – Juventus koji je također na rasporedu u srijedu (četvrtfinale se igra jednu utakmicu, dok polufinale na dvije).