Tri boda protiv Empolija, to je jedino bitno

Teškom mukom, fudbaleri Rome uspjeli su da savladaju Empoli 2:1 (2:1), na povratničkom debiju Klaudija Ranijerija na klupu “vučice”.

Iskusni stručnjak očigledno će imati još mnogo posla da razdrma ekipu koja je nakon debakla u “Derbiju dela Kapitale” od gradskog rivala Lacija (0:3), a zatim i eliminacije u Ligi šampiona od Porta, ostala prvo bez prethodnog trenera Euzebija Di Frančeska, a zatim i sportskog direktora Monćija.

Očigledno pod velikim grčom i sa nervozom zbog svih navedenih dešavanja, domaći su odigrali posljednji meč 27. kola Serije A, koji su završili sa desetoricom, s obzirom da je slavljenik Alesandro Florenci za 28. rođendan dobio “poklon” u vidu crvenog kartona.

Sve je dobro počelo za domaće, koji su već u devetom minutu stekli prednost.

Stefan El Šaravi primio je pas, oslobodio se čuvara, a onda milimetarski precizno, neodbranjivo, pogodio same rašlje. Bio je to njegov 32. pogodak na jubilarnom, 100. prvenstvenom meču u dresu “vučice”, a deveti ove sezone.

Ipak, samo tri minuta kasnije Žuan Žezus katastrofalno je reagovao i manirom rasnog golgetera glavom pogodio mrežu, ali pogrešnu – svoju, za 1:1.

Samo dva minuta kasnije Manuel Paskval je iz slobodnog udarca pogodio mjesto gdje se spajaju stativa i prečka. Mogao je Empoli tako u svega par minuta doći do potpunog preokreta.

Ipak, poslije pola časa igre, Roma je ponovo vratila prednost. Džastin Klajvert izborio se za prekršaj, “skraćeni korner” izveo je Florenci, a Patrik Šik glavom pogodio za 2:1.

Silno oslabljena Roma (Edin Džeko, Aleksandar Kolarov i Federiko Facio suspendovani, Danijele De Rosi, Lorenco Pelegrini, Kostas Manolas, Čengiz Under povrijeđeni, da bi početkom nastavka zbog povrede teren napustio i Nikolo Zanjolo, a pred kraj susreta i Šik) u drugom poluvremenu djelovala je poprilično rezervisano.

Svjesno ili ne, domaći su odigrali mnogo povučenije, bez previše rizika, što ih je moglo skupo koštati u samom finišu susreta.

Poslije isključenja Florencija u 81. minutu, mogao je Žuan Žezus u samom finišu postati potpuni tragičar. Promašio je jednu loptu u svom šesnaestercu, lopta je u nastavku akcije stigla do Radeta Krunića, koji je precizno pogodio sa ruba šesnaesterca.

Ipak, nakon asistencije VAR-a gol Empolija je poništen. Dimitri Oberlan u začetku akcije igrao je rukom, nije to vidio sudija Fabio Marseka, ali je poslije pregledanog snimka odlučio da poništi pogodak gostiju.

Izvor: AS Roma

Nije to bila briljantna predstava Rimljana, ali sigurno da su u ovom trenutku tri boda najvažnija i činjenica da je Ranijeri povratnički debi obilježio trijumfom.